Torba Nurture dla Fundacji Polsat

wpis w: Bez kategorii | 0

Raz w roku, Nurture wspiera organizację, której działania nie są bezpośrednio związane z dożywianiem dzieci ale mają na celu im pomóc w inny sposób. Tym razem, w ramach kampanii „Nurture for Fundacja Polsat”, bawełniana Nurture torba wesprze Fundację Polsat.

Fundacja Polsat objęła patronatem wprowadzenie nowoczesnej metody zabiegów wewnątrzmacicznych dotyczących rozszczepu kręgosłupa- jest to wada, która pojawia się na bardzo wczesnym etapie rozwoju płodu – zwykle przed 5 tygodniem ciąży. Dzięki ogromnemu postępowi medycyny perinatalnej na całym świecie rozszczep kręgosłupa jest obecnie rozpoznawany najczęściej już w życiu płodowym w czasie rutynowego badania ultrasonograficznego wykonywanego w 20-22 tygodniu ciąży.


W Polsce nie ma obecnie możliwości wykonywania takich operacji metodą fetoskopową. I Klinika Położnictwa i Ginekologii przy współpracy z Profesorem Thomasem Kohlem ze Szpitala Uniwersyteckiego w Giessen zainicjowała projekt mający polegać na wdrożeniu fetoskopowych operacji rozszczepu kręgosłupa w Polsce. Fundacja Polsat sfinansuje zakup sprzętu oraz wydatki związane z implementacją procedury. Część dochodu ze sprzedaży torby „Nurture for Fundacja Polsat” zostanie przekazany na ten właśnie cel.

Zostaw Komentarz